Зв'язатися з нами
Проекти

Паливний аудит від UMT

23.12.2021

Кожен керівник підприємства, де експлуатується транспорт, був би не проти знизити свої витрати на пальне тому, що на пальне йде близько 40% усіх витрат автопарку. Але як це зробити без втрати якості та обсягів робіт, а ще без великих інвестицій?

Відповідь полягає у підвищенні паливної ефективності автопарку або іншими словами — усуненні причин завищених паливних витрат на підприємстві, що дає пряму економію = заробіток. Повірте, завищені паливні витрати точно є у будь-якого автопарку, у когось більше, у когось менше.

Найбільш поширені причини завищених паливних витрат в автопарках

Насамперед потрібно знайти ці причини та визначити, як їх усунути безболісно для бізнесу.

Саме для цього ми розробили послугу паливного аудиту, націлену на тих керівників бізнесу, які хочуть розібратися у реальних причинах та скоротити свої паливні витрати без зниження продуктивності чи якості роботи автопарку, а не просто купити обладнання GPS.

Що таке паливний аудит від UMT?

Паливний аудит від UMTце незалежне обстеження як фізичних, так і бізнес-процесів руху палива на вашому підприємстві. Такий аудит дозволяє зрозуміти:

 

ЕТАПИ РОБІТ

Паливний аудит від UMT складається з п’яти рівноцінних за важливістю етапів.

 

Етап 1: підготовка

Спочатку ми знайомимося із замовником, вислуховуємо існуючі “болі” та побажання, вивчаємо специфіку роботи парку техніки. Спільно із замовником формуємо цілі аудиту, визначаємо план робіт і вибираємо кілька одиниць техніки, на яких протягом 1-го місяця замірятимемо фактичну витрату палива. Як правило, береться по одній одиниці найпоширеніших у парку марки-моделі чи техніка з найбільшими витратами.

Етап 2: замір фактичних витрат палива

Для вимірів фактичної витрати пального ми встановлюємо на техніку комплект телематичного обладнання, який дозволяє нам фіксувати протягом усього періоду аудиту реальні показники: пройдена відстань, маршрути, напрацювання мотогодин, заправки та зливи, витрата палива, залишки палива в баку, стиль водіння, роботу на холостому ходу, режим експлуатації техніки та інші.  Після монтажу обладнання обов’язково проводяться контрольні проливи палива з використанням повірених мірних місткостей для підтвердження точності показань телематичного обладнання. Такий підхід принципово відрізняє наш метод паливного аудиту від інших існуючих на ринку.

Якщо замовник заправляється на мережевих заправках або на відомчих АЗС за паливними картками, додатково отримуємо доступ до особистого кабінету АЗС для розуміння факту видачі палива. Точність видачі палива на ПРК також перевіряється за допомогою контрольних проток.

Етап 3: аналіз показників та процесу руху палива на підприємстві

Це основний та найтриваліший етап аудиту, який допомагає нам виявити вузькі місця та причини потенційно завищених паливних витрат на підприємстві. Ми порівнюємо фактичні показники роботи техніки зі звітністю за дорожніми листами: витрати, пробіги, мотогодини, заправки, час роботи, маршрути, завантаження тощо. Аналізуємо діючі норми витрати палива на підприємстві, систему мотивації персоналу та методи роботи з перепалами чи економією палива. Також вивчаємо використовувану паливну інфраструктуру, весь процес руху палива на підприємстві та роботу з паливними постачальниками: прийом, зберігання, видача, витрата, списання та закупівля.

Такий комплексний аналіз дозволяє нам знайти додаткові можливості для зниження паливних витрат в автопарку та розрахувати потенційну економію в літрах та в грошах, що підтверджується реальними цифрами.

Етап 4: розробка комплексу пропозицій для підвищення паливної ефективності в автопарку

На підставі аналізу чинного процесу та порівняння показників факт-облік, розробляються конкретні пропозиції підвищення паливної ефективності в автопарку, включаючи:

Бонусом ви отримуєте незалежну оцінку поточного стану організації процесу руху палива на вашому підприємстві, сильні та слабкі сторони керування автопарком.

Етап 5: презентація та обговорення результатів аудиту

Усі результати паливного аудиту презентуються та обговорюються із замовником у форматі живої зустрічі. Основна мета аудиту – це не збір інформації як є, а підготовка та впровадження змін для зниження паливних витрат в автопарку. Ключове – ви отримуєте аргументовані відповіді на два дуже важливі питання:

1. Скільки грошей ви щомісячно втрачаєте через завищені паливні витрати в автопарку та які їх причини.

2. Як максимально швидко скоротити витрати на паливо, водночас зробити це безболісно для бізнесу та з найменшими інвестиціями.

Варто відзначити іншу важливу відмінність нашого підходу від класичних консалтингових або аудиторських компаній, яка полягає в тому, що ми не обмежуємося документом звіту з розрахунками та «що потрібно зробити», а готові безпосередньо впровадити на підприємстві комплекс запропонованих змін. На наш досвід, реалізація заходів, розроблених за результатами паливного аудиту, дозволяє досягти зниження витрат на паливо мінімум на 5%, а в деяких випадках економія сягає 70%.

Щоб дізнатися більше про методи підвищення паливної ефективності, зв’яжіться з нашими фахівцями (sales@umt.ua, 067 430 72 72) і підпишіться на наш Telegram-канал.

 

Додатково ви можете почитати про:

Паливну ефективність

Обстеження роботи автопарку

10 розумних способів скоротити витрати на паливо в автопарку

Поділитися

Зв'язатися з нами

  +380675222555

  Служба супроводу
  support@umt.ua

  Відділ продажів
  sales@umt.ua

  Вакансії

   Наша підтримка працює 24/7